Home nieuwsSPOTIFYLUMINOUS BELGE: De te volgen Spotify-lijst

LUMINOUS BELGE: De te volgen Spotify-lijst

by Didier Becu

Hier zijn we weer met Luminous Belge, onze Spotify-lijst die elke week wordt aangevuld met 15 nieuwe Belgische nummers. Luister zeker ook naar ons radioprogramma – dat ook Luminous Belge heet – op Urgent FM. Luminous Belge wordt uitgezonden op woensdagmiddag van 14 tot 16 uur. Het is meer dan gewoon twee uur plaatjes draaien, want er zitten ook specials, interviews en live-sessies in het programma.

Na het verpletterende A Mass In The Water komt Wholes, de band rond Wolf Vanwymeersch, met een nieuwe single op de proppen. The Moment is misschien iets luchtiger qua tekst, maar even intens. Nu al kunnen we spreken van een Wholes-sound!

WHOLES © Laurens Wille
WHOLES © Laurens Wille

Lenny Lenny, het is een perfecte roepnaam, maar in onze middens vooral het alter ego van Lennert Coorevits, de krullenbol van Compact Disk Dummies. Tambourine is de eerste single en ja die Compact-vibes zitten er wel in, maar ook heerlijke 70’s funk en soul met een vleugje David Bowie. Wedden dat de festivalweides zullen vollopen deze zomer?

Nog meer zomerse klanken komen er via Lotte Lauwers aangewaaid en dan hebben we het natuurlijk over Patches. Nooit klonk Lotte zo zonnig en hoopvol. Meer zelfs, Patches brengt met Get Back de glimlach op je lippen die je net nodig had!

PATCHES © Björn Comhaire

Miami Memory is een liedje van Alex Cameron, maar voortaan ook een keigoede cover door het trio Felt. Soil & Sky wordt het nieuwe album dat je na de zomer voorgeschoteld krijgt, want Felt staat nog altijd garant voor een wall of noise die even melodieus als beukend klinkt.

FELT © Ramona Gunkel
FELT © Ramona Gunkel

De verrassing van deze week komt van Siemon Theys. Mensen met smaak kennen deze kloeke jongen van The Guru GuruSoapstarter en Ricky Bekstok. Voortaan dus ook als Sghetti Legs en funky as hell! Precious Moments is een song die je er toe aanzet om je heupen te laten wiegen en dat inclusief exotische achtergrond vocals.

SGHETTI LEGS © Eva Vlonk
SGHETTI LEGS © Eva Vlonk

Als Ciska Ciska een nieuwe single uit heeft, dan zijn we er altijd als de eersten bij om die te willen horen. Angel is stripped down lo-fi indiefolk die schittert door zijn eenvoud. Fragiel, maar sterk pakkend.

Honey Rebel is een band die we al een tijdje in de gaten houden. 90’s female indiepop die wel iets heeft van pakweg Bettie Serveert. Rechttoe rechtaan zoals dat heet.

Honey Rebel (c) Honey Rebel
HONEY REBEL © Honey Rebel

Pyo ken je beslist nog één van de negen acts die meedongen naar de titel van De Nieuwe Lichting. Control is shoegaze-pop die het best te vergelijken valt met The Haunted Youth.

PYO © Ludovic Art/Maxstage Agency
PYO © Ludovic Art/Maxstage Agency

Combineer bezieler Nicolas Anné samen met Nicolas Rombouts, Felix Machtelinckx en Valerie Van Roey die we ondertussen ook kennen van Valerie And The Rain en je krijgt de magie van Saving Nico. Rustling is Mercury Rev, maar dan op zijn IJslands. Voor dagdromers!

SAVING NICO © Judith Herman
SAVING NICO © Judith Herman

Ook Ben Tanghe houdt van dromerij en verpakt die in speelse, melancholische electropop. Schrödinger’s Summer van zijn alter ego Benny Boo gaat over een turbulente zomer waarin Ben zweefde tussen de tristesse voor de dood en het verlangen naar leven.

BENNY BOO © Benny Boo Promopicf (SKYTIGER)
BENNY BOO © Benny Boo Promopicf (SKYTIGER)

Nel & JP is terug met een gloednieuwe track: Kapotgeliefd. Een track die een perfecte combinatie is tussen logzware, meeslepende postpunk die aanschuurt tegen no wave en gecombineerd met de poëtische zang van Nel Mertens.

NEL & JP © Nel & JP
NEL & JP © Nel & JP

Wat heeft Sint Maarten met een wasserette te maken? Alles en niets, wel werkte deze combinatie voor Lizzy Rijckaert om er met haar band Black Blinded iets melancholisch rond te bouwen. St Martin kan tellen als debuut. Door sommigen vergeleken met Intergalactic Lovers en ‘t is nog waar ook!

BLACK BLINDED © BLACK BLINDED
BLACK BLINDED © BLACK BLINDED

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More