Home FestivalFESTIVALTIP: Free Open Air 9030 – DAG 1

FESTIVALTIP: Free Open Air 9030 – DAG 1

by Luminous Dash

Ja, het is waar. Het festivalleven is duur en als je er al een paar hebt opzitten deze zomer, dan is de portemonnee leeg. Maar we hebben goed nieuws! In de buurt van Gent kun je drie keer terecht voor een gratis festival. En neen, dat merk je niet aan de kwaliteit, want de hofleverancier is Scratch+Snuff en dan is het altijd goed. De concertjes worden gebundeld onder de noemer Free Open Air 9030 en vinden plaats aan het aanpalend park van Klub 9030 aan de Vinderhoutse Bossen (in de Beekstraat in Mariakerke). Dag 1 vindt plaats op zaterdag 23 augustus.

NO PRISONERS © Press Pic/PIAS
NO PRISONERS © Press Pic/PIAS

Luminous Dash heeft trouwens via het radioprogramma Luminous Belge een heel uur aan hen besteed en de aflevering kan je hier terug beluisteren. De enige programma-verandering is dat Gros Coeur niet komt, maar geen nood, het nieuwe muzikale meubilair is steviger dan ooit want het gaat om The Rats.

The Rats beginnen om 18 uur. Onlangs op Boomtown stonden de Gentenaren stevig hun mannetje, want de Kouter platwalsen, dat is toch wat! Postpunk met een zeer rebels en Engels karakter. Moesten het Britten zijn, dan waren ze groter dan Oasis! Lees hier ons interview.

Om 19h20 is het de beurt aan Stakattak. Vaak doen ze ons aan Ween denken, maar zelf houden ze het op Raout Rock en dat is naar eigen zeggen een mix van rauwe energie en speelse chaos. Ook deze wilde bende waren reeds te gast achter onze micro.

Om 20u40 gaat het festival internationaal met het Japanse Quajuku. De heavy psychedelic band uit Shizuoka speelde al meerdere keren op de podia van Scratch+Snuff. Wie er bij was zal het zich zeker herinneren.

Afsluiten doen ze om 22h10 met No Prisoners, de nieuwe band Pieter-Paul Devos. En ja, dat is die van Raketkanon en Kapitan Korsakov. Pieter-Paul wordt bijgestaan door Leander van het Groenewoud en Pieter Dewilde. Omschreven door Scratch+Snuff als falafel punkrock. Wat???

Tijdstabel:

16u30 – Dj François Du Painlait
18u00 – The Rats
19u20 – Stakattak
20u40 – Qujaku (Jp)
22u10 – No Prisoners
23u00 – Dj François Du Painlait

Scratch+Snuff

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More