Home BelgischFLYING HORSEMAN – Altered States (Unday Records)

FLYING HORSEMAN – Altered States (Unday Records)

by Kris Van den Bossche

De nieuwe single van Flying Horseman is een buitenbeentje. Waar de vorige twee singles (Engines en Anaesthesia) zich netjes binnen de vier-minuten-grens ophielden, is met Altered States en een duur van 9:11 (toeval?) een ferme staalkaart van de nieuwe plaat afgeleverd.

De track drijft op een groove van de nieuwe ritmesectie van de band, met drummer Louis Evrard (ook bij onder meer Ottla) en bassist Maximilian Dobbertin (ook muzikant bij o.a. Calicos). De stem van Bert Dockx krijgt ook een prominente plaats in de mix en dan is er nog zijn heerlijke gitaarwerk èn de synths en zang van Loesje en Martha Maieu.

Bert Dockx, Foto Geert Bonne

Altered States gaat over ons gevecht met internet waarmee we connecteren, maar tegelijk de pedalen kunnen verliezen. In de song gebeurt dat laatste al na twee minuten. Na de chaos volgt loutering en vervolgens een vijf minuten durende instrumentale staart, verder surfend op de drum en bas-groove van aan het begin van de song, Deze trip willen we live wel eens beleven!

Naast werk onder de andere identiteiten van Bert Dockx (o.a. Dans Dans, Ottla en solo) is het komende album Anaesthesia (aangekondigd voor september) al het zevende van Flying Horseman. Mothership (het vorige album dat in 2020 werd gelost), kreeg helaas niet de aandacht die het verdiende. Maar dat kan deze keer wel anders verlopen.

De eerste concerten staan deze keer al geboekt. Na de release van de nieuwe plaat, staan in oktober Hnita Jazz Club, De Roma, Club AFF, Ha Concerts, Botanique, Cactus, het Depot en Gebouw T (NL) al op het programma. In juli krijgen we al een voorsmaakje:

05/07 – Djingel Djangel (try-out), Antwerpen
15/07 – Gent Jazz, Gent

Facebook | Instagram | Website

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More