Home BelgischEVENTJES VOORSTELLEN: MARX

EVENTJES VOORSTELLEN: MARX

by Didier Becu

Een bandnaam als Marx bekt best wel lekker om de muzikale wereld te veroveren. Of de tarotkaarten daarvoor gunstig liggen, weten we niet. Het geluid hebben ze er in ieder geval voor. Afkomstig uit Tongeren en we zouden niet onmiddellijk een andere band uit de stad van Ambiorix kunnen bedenken.

Muzikaal onder te brengen als stonerrock. Maar zo veel meer dan dat, Marx is immers niet het soort band dat het geluid van Josh Homme naar de kroon wil steken. Uiteraard hoor je er wel wat Queens Of The Stone Age of Kyuss in, maar de fuzzy gitaren – soms zelfs bluesrock of garagerock, maken van Marx toch een unieke band.

MARX © MARX
MARX © MARX

Ze zijn maar met zijn drie, maar dat belet hun niet om je te overdonderen met geluidsalvo’s zoals op Space Junk waar alle sluizen worden geopend en je denkt dat Marx het type band is waarvoor men oordopjes heeft ontworpen.

Soms doet Davids stem je wat denken aan Mark Lanegan, waardoor een nummer als de 5 minutenlange kanjer Drunk ‘n Dragon wat verwant is aan Screaming Trees, terwijl de fuzzy bas er een heerlijk Dinosaur Jr. aan toevoegt. Hoewel een steevast eigen geluid, klinkt de band altijd wat anders, zelfs Black Sabbath-achtige psychedelica zoals op Gravitation Waltz.

Al deze nummers staan op hun eerste ep die een paar maanden geleden uitkwam en te beluisteren is op de streamers. Onlangs werd aangekondigd dat ze op 19 oktober ze samen met Masters Of Reality op de affiche van Desertfest staan . Stay tuned. 

FacebookVI.BEInstagramSpotify

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More