Home Live SEÁN BEING + MARIA SOMERVILLE, Brussel, Botanique (29/04/2025)

SEÁN BEING + MARIA SOMERVILLE, Brussel, Botanique (29/04/2025)

by Bart Verlent

De Ierse singer-songwriter Maria Somerville bracht in 2019 haar debuutplaat All My People uit waar ze meteen veel indruk mee maakte. Haar zweverige sfeervolle sound doet ons denken aan de This Mortal Coil en Cocteau Twins. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het legendarische 4AD Somerville een platencontract aanbood, ze was dan ook al te horen op Bills & Aches & Blues, een verzamelaar van dit label waar ze Seabird van Air Miami en Kinky Love van Nancy Sinatra een nieuwe bewerking gaf.

In 2022 stond Somerville ook al in de Brusselse Botanique, maar dan als voorprogramma van Dry Cleaning. Nu stond ze in de Rotonde als headliner waar ze Luster, haar eerste op 4AD, kwam voorstellen. Haar landgenoot Seán Being mocht de avond openen met zijn soulvolle elektro waar invloeden van ambient, pop en krautrock in zitten.

Being is ook de bassist van Somerville en had enkel zijn basgitaar bij en verschillende effecten. De songs waren sobere versies met soms alleen maar de baslijn en de fragiele stem van Seán. Op zich was het een vrij boeiende set en kon hij in zijn eentje het publiek blijven boeien. Het enige minpuntje was dat Being na een dikke 20 minuten het al voor bekeken hield. Zijn laatste album Faux Window dateert dan ook al van 2022 en dus moet Sean misschien eens werk maken van een nieuwe plaat en die zeker in ons land komen voorstellen.

SEAN BEING © Bart Verlent
SEAN BEING © Bart Verlent

Tijdens het wachten op Maria Somerville volgde er van de Brusselse dj Ariane Kiks met een chill-out-set. Op zich een leuk initiatief, maar eigenlijk was dat niet nodig omdat alle instrumenten reeds op het podium stonden en eigenlijk Somerville direct aan haar set kon beginnen, maar het is altijd tof om lokaal talent in de spotlight te zetten.

Bij haar vorige bezoek in de Botanique stond Somerville nog alleen op het podium met effecten, synthesizers en haar gitaar, nu had ze bassist Seán Being bij en een drummer. Wie de muziek kent weet dat deze heel subtiel klinkt en dat haar songs bestaan uit verschillende laagjes met ingetogen soundscapes, rustige drums, af en toe een zweverige gitaar en haar warme fluisterende stem. In Brussel klonk het allemaal een pak anders. Het enige subtiele was natuurlijk de stem van Maria en de voorzichtige drums. Maar Beings bas klonk vrij luid en eiste veel aandacht op. Ook Somervilles gitaarspel had een veel voller geluid dan op plaat dankzij de distortion.

De rustgevende ambient-vibe van haar platen kwam enkel terug bij Corrib en Oktober Moon waar Somerville haar effectpedalen niet gebruikte. De andere songs leken meer op demoversies met een fuzzy shoegaze sound. Zeker niet slecht, maar het kwetsbare van de nummers leek zo wat te verdrinken in het stevige geluid. De Ierse zangeres stond vrij verlegen en statisch op het podium en stopte zich regelmatig weg achter haar lange haren om toch maar het publiek niet in de ogen te kijken, wat eigenlijk wel bij haar muziek past.

MARIA SOMMERVILLE © Bart Verlent
MARIA SOMMERVILLE © Bart Verlent


Het grootste deel van de set stond natuurlijk in het teken van het vorige week verschenen album Luster maar we kregen ook twee knappe nieuwe nummers Heart Interlude en Sea Forever en uit de debuutplaat kregen we nog twee songs: het prachtige This Way en afsluiter All My People. We hebben even moeten wennen aan het meer hoekige livegeluid van Maria Somerville, maar op zich was het een topconcert. Het is ook fijn dat ze durft experimenteren met andere invalshoeken. Iets zegt ons dat we nog veel mogen verwachten van dit jonge talent.

Seán Being: BandcampInstagram
Maria Somerville: FacebookInstagramBandcamp

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More