Home InternationaalTHE WANTS – Bastard – (STTT)

THE WANTS – Bastard – (STTT)

by Patrick Bruneel

Brooklyn, New York is het honk van het trio The Wants, dat zich in december 2019 op de kaart zette met het nummer Clearly A Crisis, waarvan de hoes door de Faebook-politie en hun maatjes meteen op censuur kon rekenen. Een foto van een naakte dame, dat kan natuurlijk niet (getekend ook niet trouwens).

Het was voldoende om enige aandacht te wekken voor hun debuut Container uit 2020. Het duurde enkele jaren alvorens ze een opvolger in elkaar wisten te zetten, tot nu. Het overlijden van de vader van zanger / gitarist Madison Velding-VanDam hakte er zwaar in en ook bassiste Heather Elle moest het veld ruimen en werd vervangen door Yasmeen Night (van de band NightNight).

De sound van de band moest anders. Niet zomaar postpunk, maar ook wat techno, wat alternatieve rock, een beetje triphop en eigenlijk veel stijlen een beetje in een poging om niet te klinken als andere bandjes. Het vreemde is dat The Wants eigenlijk heel Brits klinken, als een versie van Smashing Pumpkins maar dan dichter bij huis terwijl het niet zo is.

Elk van de elf liedjes heeft wel iets, een leuke melodie, een aangrijpend stukje tekst, een aangrijpende sfeer of een intrigerende baslijn. Edoch, het raakt ons allemaal niet zo erg. Het kabbelt te veel voorbij, een beetje zoals een bandje die in de namiddag in een tent staat te spelen en iedereen gaat kijken omdat buiten de zon te fel schijnt. Bij het verlaten van de tent is iedereen al vergeten hoe het ook alweer klonk, maar niemand vindt het erg, want het was best een leuk bandje. The Wants dus op Bastard.

FacebookInstagram

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More