Laten we met de deur in huis vallen, Kloothommel. It Could Be Anything You’d Say is de openingstrack van het album genaamd Wits In The Big Wide. Het eerste nummer kabbelt aardig: er is een drumgroove, er zijn indie gitaarlickjes, er wordt gefluisterd gezongen en het klinkt allemaal vrij aardig.
En dat gaat zo maar door, en hoorden we reeds op eerdere singles zoals 4oo, de titeltrack Wits In The Big Wide en On & On & So & So. Aan onze inspanning zal het niet liggen. Het kabbelt en het kabbelt en het klinkt wel aardig, stoort helemaal niet op de achtergrond, maar – en daar ligt het probleem – het doet nooit opkijken.

Het album mist aan spankracht, goede hooks en dito zanglijnen of catchphrases. Een album vol met fillers, maar we missen de killers. Veel indie nineties vibe, en zegden we al dat het allemaal wel goed klinkt?
Livedata zien we niet op de media van Kloothommel. Misschien kunnen de songs live net wat meer crunch en bite krijgen? Dat moet in Gent toch wel lukken? Of moet Kloothommel de weg op van ambient, gemaakt om video en film te ondersteunen? Je merkt het, beste lezer, veel vragen. Van dit album kregen we voorlopig geen antwoord.
Facebook – Instagram – Spotify


