In 2026 viert Boogie Beasts zijn 15-jarig bestaan. Een bijzondere mijlpaal die de band niet ongemerkt voorbij laat gaan. En de timing kon niet symbolischer zijn, want het is óók precies 100 jaar geleden dat de Amerikaanse blueslegende R.L. Burnside, een van hun grootste inspiratiebronnen, werd geboren.
Dubbel feest dus, en dat viert de groep met een uitzonderlijk een gloednieuw album én een nieuwe liveshow, volledig in het teken van R.L. Burnside.
Het nieuwe album Don’t Be So Mean! is meer dan een eerbetoon: het is een unieke samenwerking tussen Amerikaanse en Europese muzikanten die een diep respect delen voor de erfenis van R.L. Burnside en de North Mississippi Hill Country Blues.

Uit Mississippi tekenden maar liefst drie muzikanten present die zelf nog met Burnside op het podium stonden. Zijn zoon Duwayne Burnside zingt twee songs en Kenny Brown, jarenlang R.L.’s vaste gitarist en rechterhand, is eveneens in twee nummers te horen. Luther Dickinson, frontman van de legendarische North Mississippi Allstars en voormalig gitarist bij The Black Crowes, leverde een bijdrage op slidegitaar.
Van Mississippi naar Philadelphia, want niemand minder dan nineties-icoon G. Love gaf een frisse draai aan het nummer Shake ‘Em On Down met zijn herkenbare hiphop-touch.
En ook aan deze kant van de oceaan kreeg de band versterking. Zo voegde Pablo van de Poel, frontman van het Nederlandse DeWolff, zijn kenmerkende psychedelische sound toe, en in België zorgde Cedric Maes (The Sore Losers, The Sha-La-Lees) – zelf een fervent Burnside-fan – voor een dosis garagerock.
De eerste single Shake ‘Em On Down met G.Love staat gepland voor begin 2026; het album volgt op 17 april.


