Home BelgischMARSH HARRIER & MY LENNIS Gent, Kinky Star (09/10/2025)

MARSH HARRIER & MY LENNIS Gent, Kinky Star (09/10/2025)

by Wouter De Sutter

Voor een doordeweekse donderdagavond stond er opvallend veel volk in Kinky Star. Beide bands hadden niet alleen hun fanbase maar ook een halve familiekring meegezeuld richting Vlasmarkt. Het resultaat: een barstensvol huis en een temperatuur die in geen tijd Gentse Feesten-allures aannam. Hot hot hot!

Marsh Harrier © Wouter De Sutter

Marsh Harrier beet geconcentreerd de spits af. De Wase band speelde een korte set van acht nummers bij elkaar. Zeven maal rechttoe rechtaan, éénmaal meer kalm aan, ingetogen. Zelf neemt de band graag het label alternatief aan maar wat uit de boxen knalde donderdag ging veeleer richting klassieke (pop)rock. Veel dissonantie of andere experimentele ingrepen hoorden we toch niet. Geen probleem want degelijk gebracht zonder meer, zonder veel gekkigheid en met volgehouden focus op het belangrijkste: de song.

Het beste kwam helemaal op het einde met Wasted dat zich duidelijk onderscheidde van de rest van de set: breder opgebouwd, voorzien van weerhaken en met net iets meer karakter. Meer van dat en het komt helemaal goed, zo dachten we toen het publiek de band trakteerde op een stevig applaus na uitsmijter Dreams.

Na een snelle change over kwamen de jongens van My Lennis in beeld en die zorgden meteen voor meer schwung en decibels. De vierkoppige band had er zichtbaar zin in en trok tussen de bedrijven door van leer met humor, knullige bindteksten en een portie flauwekul. Audience pleasing stond duidelijk ook op het programma.

Muzikaal opende de band een blik poppunk met niets dan uptempo songs die stevig leunen op de verzamelde werken van Green Day en Blink-182. Alle nummers klokten af na een drietal minuten jakkeren. Weinig ademruimte, veel energie en liters zweet.

My Lennis © Wouter De Sutter

De enige keer dat de gekende stijlfiguur goed en wel doorbroken werd, was toen Where Is My Mind? werd ingezet, de Pixies classic. Een uitstekende keuze en goed gebracht, versta: niet klakkeloos nagespeeld, en de enige keer dat er wat gas werd teruggenomen. My Lennis raasde met zichtbaar plezier onvermoeibaar een vol uur voort, met steeds minder om het bezwete lijf naarmate de set vorderde.

Afsluiten deden ze met Influencer, veruit het sterkste nummer van de avond – compact, puntig, en een perfect visitekaartje voor waar de band naartoe kan groeien. Op 30 oktober zakt My Lennis weer af naar Artevelde City voor een optreden in de Zebrastraat. Wie die avond nog energie over heeft, weet meteen waarheen, gratis toegang.

Marsh Harrier: FacebookVI.BE
My Lennis: FacebookVI.BE

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More