Home BelgischVELVET JESUS – Just a Predator

VELVET JESUS – Just a Predator

by Björn Comhaire

Na het nogal omineuze Endless Border zijn de heren van Velvet Jesus er opnieuw met een ietsie pietsie minder dreigend nummer: Just a Predator. Het is de tweede voorbode van hun tweede album Parallel Lives dat op 6 december verschijnt.

VELVET JESUS © VELVET JESUS
© Velvet Jesus

Knorren doet de bas deze keer niet, maar opnieuw vormt ze de stuwende onderlaag die het nummer voortdrijft. Minder Bert Dockx-vibes, iets meer Steven Wilson misschien en we horen midden het nummer een variatie op de melodielijn van The Blue Bus van The Doors. Om maar te zeggen dat het viertal zich niet beperkt tot lokale invloeden en creatief omgaat met ons muzikale erfgoed. Die internationale link mag trouwens ook blijken uit het feit dat het nummer samen met de Australische muzikant en producer Matt Swanton werd geschreven. Just a Predator bevat echter genoeg eigen kruiding om het een geheel eigen smaak te geven en helemaal Velvet Jesus te maken.

De productie was opnieuw in handen van Koen Gisen, deze keer samen met Jolan Decaestecker (Ão) wiens naam we tegenwoordig steeds vaker zien opduiken in de Belgische scene. Heel bijzonder bij deze release is dat Velvet Jesus de ruwe sporen (stems) vrij geeft zodat iedereen die het wil er een remix kan van maken. Fijne remixen zal de band op de streamingdiensten zetten! De stems zijn hier terug te vinden.

Velvet Jesus kun je live zien op:

14/10 – Brugge, De Snuffel
21/10 – Gent, Gen X Recordstore (17h00)
21/10 – Gent, Café De Loge
12/12 – Roeselare, Breda Vive La Vie
17/01 – Heist Op Den Berg, De Living
06/02 – Leuven, Cafe Allee
20/02 – Sint-Gillis Waas, Atelier 1868
20/05 – Antwerpen, Cabron

FacebookInstagram

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More