Verliezen we Parkaparaplu’s ravissante frontlady Emma Rotsaert (tekst, zang, toetsen) aan televisie? We zien haar schitteren in de gloednieuweserie How to Kill Your Sister?, maar ze schittert samen met Geert Vanbever (gitaar, music director) – beiden ook bij Arbeid Adelt! – evenzeer in hun nieuwe single Liefde Is Dood.

Liefde Is Dood markeert een nieuwe fase voor de band. Donkerpoëtisch en rijkelijk gevuld met darkwave-, coldwave- en newwave-uithalen en met rock-‘n-roll-attitude ademt het nummer de kenmerkende ‘stoere kwetsbaarheid’ van de band uit.
“Liefde is dood
Iets of iemand
Heeft het vermoord
…
Liefde is dood
liefde, liefde,
liefde is dominee
Vader Kort
Naar adem Happend
In de hoop
Dat ik je hoor
Dat ik begrijp
Waarom
Dat ik geloof
In uw zonden”
Een heldere gitaar klinkt hardop, terwijl de zwaar, diepe drum tegen de woorden van Emma schuurt. Wanhopig snakken die woorden naar erkenning, zoekend naar antwoorden… Wie heeft de liefde vermoord? Wie deed de liefde zo’n onrecht aan, zo erg dat ze geschonden alleen achter bleef? Met de diep bonzende drums als een gekwetste, opgejaagde hartslag van het nummer en de rake woorden, urgent gebracht door Emma, is dit één van de mooiste pleidooien tegen dit soort onrecht.
Hier kan de Nieuwe Lichting wel een puntje aan zuigen, want – hoewel in dezelfde stijl – klinkt dit toch een stuk straffer dan wat pakweg Kaat Van Stralen presenteert.
Liefde Is Dood is digitaal verschenen. Ontdek hier ook de nieuwe website met nieuwe, exclusieve merch van Parkaparaplu.
Facebook – Bandcamp – Instagram


