Het indie solowerk van Nikki Kiekens, voorheen bekend als Pangolin People, gaat verder onder de alias Nikki Roger. Dit softere muzikale project leeft naast dat van Tien Ton Vuist, waarin hij eerder de punkversie van zichzelf bemint. Nikki ademt muziek en hij hoort het ook overal, met onverwachte samples zoals een hartslag of een kettingzaag tot gevolg. De creativiteit spat van de video’s op zijn socials.

Net als de muziek van Tien Ton Vuist, is die van Nikki Roger van begin tot eind Doe-Het-Zelf. Het helpt natuurlijk dat zowat elk instrument tot leven komt in Nikki’s handen en dat hij muziek producet en mixed in zijn eigen studio The Hen House. Daarnaast is Nikki ook vader en inspireerde deze rol hem tot zijn nieuwste nummer. In de bijbehorende – uiteraard – homemade muziek video kijken we als een vis mee in het leven van Nikki en zijn oudste zoon. Door dit wezentje is er een andere dimensie in zijn leven gekomen, die van onuitputtelijke liefde.
Lose It All klinkt als een poppy rocksong waarin Nikki zijn stem verhoogt, gelukkig niet tot Bee Gees-niveau. Met wat verbeelding kan je in de melodie een meer slome versie van Blurs Coffee & TV herkennen. Ook daar zingen Damon Albarn & co in hogere tonen die ze beperken tot het refrein, wat hier ook een mooi contrast had kunnen zijn.
We slenteren verder door het nummer met een vader die al mijmerend en vrolijk fluitend zijn liefde betuigt voor zijn telg. Tijdens de bridge verrast Nikki ons met een fascinerend geheel van geluiden: feeëriek getingel en getokkel, een alien die zich sporadisch in de mix lijkt te mengen, nog een vaderlijke fluitsolo en wellicht een paar andere samples die we niet konden thuisbrengen. Al fluitend de zomer in met Nikki Roger!