Home BelgischKEUN – Song of Roeland

KEUN – Song of Roeland

by Cindy Cremers

Er is een plek waar melancholie en knusheid elkaar ontmoeten. Voor Bert Aernouts kreeg die plek de naam Keun. Wat begon als een intiem lofi-project in de slaapkamer, is uitgegroeid tot een volwaardig muzikaal universum waar Ierse folk-invloeden schuren tegen de atmosferische diepgang van indie en postrock.

Na een parcours langs Sound Track, een eerste ep en een rauwe live-plaat, markeert 2026 een kantelpunt. De nieuwe ep Extended Play Tune Book dat uitgebracht wordt in juni 2026 via Pret Records, laat een gerijpt geluid horen: eerlijk, ongepolijst en diepgaand. Om die elementen te vertalen, klopte Bert voor de mix aan bij DublinerChris Barry (The Mary Wallopers,Junior Brother) waarna Richard Dowling (Christy Moore, The Mary Wallopers, …) uit Limerick de mastering voor zijn rekening nam.

KEUN © KEUN
KEUN © KEUN

Waar Aernouts in de studio de touwtjes stevig in handen houdt als songwriter, multi-instrumentalist en producer, komt Keun live pas echt tot leven. Bijgestaan door drie bevriende topmuzikanten transformeert het soloproject tot een dynamisch kwartet dat moeiteloos schakelt tussen breekbare stiltes en muurvaste arrangementen.

Song of Roeland is een koortsachtig folk-epos. Voortgestuwd door een drammende gitaar, zuigt de track je mee in een stream-of-consciousness die de euforie en de ongefilterde sfeer van een (jeugd)kamp tastbaar maakt. Het is geen braaf kampvuurliedje, maar een dollemansrit die de grens tussen nostalgie en het hier-en-nu doet vervagen.

Live data:
14/06 EP-release Libertad Leuven
06/07 ’t Stamineeke Webbekom
25/07 Luisterplein Gent

FacebookInstagram 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More