Home BelgischKAAT VAN STRALEN – Aerobics

KAAT VAN STRALEN – Aerobics

by Didier Becu

Sinds Kaat Van Stralen De Nieuwe Lichting en Sound Track won, moet je aan niemand nog de Aarschotse artieste voorstellen. Stop Met Wenen blijft met stip één van de sterkste Belgische singles van de afgelopen jaren. De vraag is alleen of je op basis van één song de grootste superlatieven uit de kast mag halen, want dat gebeurde massaal. Het antwoord hierop is natuurlijk ja, want je mag doen wat je wil, maar zijn de lovende woorden nu gegrond of niet?

Afgaand op de liveshows die ze neerzet met Melvin Slabbinck (drums), Anton Robberechts (gitaar) en Faust De Vogelaere (bas) is het antwoord wederom ja. Met de single Aerobics nog dat tikkeltje meer.

Aerobics, mocht je het niet weten, was een populaire sport in de jaren 80. Vrouwen van alle leeftijden trokken een legging en beenwarmers aan en voerden op de deuntjes van pop- en discomuziek allerlei gymnastiekoefeningen uit met als doel een “goddelijk lichaam” te bekomen. Jane Fonda deed het en in eigen land hadden we judo kampioene Ingrid Berghmans die via een lp (jawel!) het gewillige publiek de turnkunstjes aanleerde. Vaak was het in de jaren 80 een excuus voor vooral mannen, om zich aan vrouwen in strakke kostuums te verlustigen. Foute clips en films van toen vind je bij de vleet, met Flashdance als bekendste voorbeeld.

KAAT VAN STRALEN © LOTTE VAN DEN BROECK
KAAT VAN STRALEN © LOTTE VAN DEN BROECK

Maar genoeg geschiedenis, dit gaat over Kaat Van Stralen. Een vrouw die geen blad voor de mond neemt. Iemand die mannen hekelt die seksisme als verdedigingsmechanisme gebruiken, verdient nu al de award van het jaar. Want mocht je eraan twijfelen, Kaat gebruikt aerobics niet om de sport nieuw leven in te blazen, wel om alfamannetjes met een paar snedige zinnen stevig op hun plaats te zetten.

Muzikaal klinkt het een pak ingetogener dan de schreeuwerige voorganger Stop Met Wenen, je kan er zelfs wat flarden disco in bespeuren. Wat ben je dan ook met aerobics zonder wat disco?

In november komt Kaat Van Stralens debuut uit waarvan Aerobics de eerste single is. De plaat wordt op 8 december voorgesteld in Het Depot in Leuven.

Je kan Kaat Van Stralen live zien:

28/06 – OLT Rivierenhof (support Merol) – Antwerpen
29/06 – Pulptuur – Kapellen
02/07 – Moment Festival – Tongeren
12/07 – Rock Zottegem – Zottegem
21/07 – Boomtown – Gent
02/08 – Suikerrock – Tienen
03/08 – Dranouter Festival – Dranouter
08/08 – Lokerse Feesten, Lokeren
08/08 – Zeverrock – Zevergem
09/08 – Willrock – Wilrijk
15/08 – Rijversfestival – Lievegem
23/08 – Mini-Festival (4AD) – Diksmuide
29/08 – Boterhammen i/h Park – Brussel
13/09 – Backyard Festival – Kasterlee
20/09 – Pukemarock – Puurs, B
25/10 – Winteruur (REX) – Mol
06/12 – Den Trap – Kortrijk, B (try-out)
08/12 – Het Depot – Leuven, B (release show)

Facebook – InstagramSpotify

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More