Home BelgischGUIDING HANDS – Knife/ Erode

GUIDING HANDS – Knife/ Erode

by Mark Van Mullem

Dat de wereld en haar dagdagelijkse realiteit alsmaar harder en vaak ook killer wordt, ondervinden we elks allicht wel op onze manier. Zo-ook Guiding Hands, een nieuwe postmetalband uit Mechelen die op hun eerste single Knife/ Erode exact dit thema aan grijpt. Of hoe Knife / Erode de uitdagingen verhaalt van toch je plaats te vinden in die steeds complexere en killere wereld en er kracht uit te halen.

Knife/ Erode is al een paar werken uit, hoog tijd dus om daar even je aandacht voor te vragen, want deze eerste worp van Guiding Hands klinkt bijzonder veelbelovend.

Balancerend op de grens tussen postmetal, screamo en black metal, kent de compositie een gelaagde opbouw, de gitaren schuren sierlijk. Een dronerig geluid doemt op uit het niets en je zou je zo aan een episch nummer in de stijl van Godspeed You! Black Emperor kunnen verwachten, een schijnbaar poppy gitaarriffje volgt dan, en plots zwellen de gitaren aan, enkele trage drum-mokerslagen, een vette bas en in geen tijd een versnelling, met razend raggende zang en screams, ongenadige drums en een behoorlijk stoere wall of sound. Wat een machtige gitaar-soli ook. En ingenieus hoe de song zich van traag slepend naar gaan met die banaan snel en hard manoeuvreert. In amper drie minuten gebeurt er ongelooflijk veel. Wauw!

© Guiding Hands

De nieuwste ontdekking uit de Dijlestad, kent zijn roots in bands als Bourbon for Roses, Titan, Heartfelt, Once… Never Again en Juneau. Dat kan natuurlijk wel tellen als geloofsbrieven. Blijken de heren ook nog eens te debuteren met een behoorlijk sterk knallend schijfje.

Een bijzonder muzikale blend die ons bij momenten én aan Helmet én aan Reiziger én aan The Haunted doen denken, en dan noemen we nu niet meteen post metalbands. Maar postmetal, dat is het ook natuurlijk. En de geest van Mogwai in hun beginjaren horen we er ook wel in. En die screamo-invloeden doen ons terugdromen aan een legendarisch DIY-avondje vanop een Mechels tapijt met bands als Black Heart Rebellion, Am I Dead Yet, Loathus en A Day In Black and White. Toch brengt Guiding Hands geen pure screamo. Maar het zit vakkundig méé in de mix en/of het dna van de band denken we dan.

De wakkere melomaan ontdekte vast ook al dat de band ondertussen ook een ep uit heeft, waarop deze geweldig goede single natuurlijk ook prijkt. Check zeker ook de videoclip van Knife Erode, door de bandleden zelf gefilmd met een nineties camera, “een knipoog naar onze onschuldige kindertijd”, zo luidt het bij monde van het Mechelse viertal. Een band om verder te volgen en live te checken. Welkom, Guiding Hands!

Instagram

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More