Het Rotterdamse Elephant maakt catchy, melodieuze indiepop die al bij de eerste beluistering blijft hangen. Eind vorig jaar mochten ze door Europa toeren in het voorprogramma van Nada Surf en dit jaar is de band zelf de hoofdact, want ze brengen hun derde langspeler uit die de toepasselijke titel III krijgt. Op 6 mei komen ze die voorstellen in Het Depot in Leuven.

20k is het tweede voorsmaakje uit dat album en dat klinkt volledig anders dan we gewoon zijn van de Nederlandse band. De prachtige stem van zanger Frank Schalkwijk werd door de vocoder gehaald en klinkt best spacey. Daarnaast zijn de sprankelende gitaren vervangen door een orgel en een overstuurde bas terwijl op de achtergrond de distortion-gitaren voor een tegendraads effect zorgen. Alsof dat nog niet genoeg is, werd er ook nog een hiphop-beat onder gezet.
Met deze song wil Elephant ons erop wijzen dat het belangrijk is om zelf een mening te hebben en niet zomaar een opinie over te nemen van één of ander charismatisch figuur die veel belooft maar eigenlijk niks waar maakt. In elk geval bewijst de band met 20k dat ze best buiten de lijntjes durven kleuren en volledig uit hun comfortzone kunnen gaan.