De Mens, tja die moeten we natuurlijk niet meer voorstellen. De band rond Frank Vander linden is al sinds het begin van de jaren 90 een household name in de Belgische muziekscene. En toch is hun laatste plaat Liefde En Andere Problemen een tikkeltje anders dan zijn voorgangers.

De Mens klinkt meer dan dertig jaar later nog altijd als De Mens en er is niemand die zo mooi articuleert als Frank Vander linden, maar de teksten gaan deze keer echt wel (nog) dieper. Niet over Jeroen Brouwers die een boek schrijft of wat er kan gebeuren als je in Gent ronddwaalt, wel over wat de liefde zo allemaal kan doen… Soms mooie dingen, maar meestal is liefde iets wat ze maar beter nooit hadden uitgevonden wegens te veel kopzorgen.
Soms aangrijpend, maar in het geval van Nederlands ook een tikkeltje wild. Wie de afgelopen shows zag – of wie de laatste plaat al in huis heeft – weet natuurlijk dat Nederlands een duet is met Helena Cazaerck en ook zij hoeft als frontvrouw van Maria Iskariot al lang geen introductie meer. Een nummer de frustraties van niet gehoord te worden en dan ga je automatisch gillen. Vander linden op zijn Van der Lindens en Cazaerck op haar Cazaercks. Jaja, een match made in heaven!


