Een aantal jaar geleden hadden we het op Luminous Dash reeds over Big Adviser, de band rond Gentenaar Stan den Heijer. Termen als folktronica of vergelijkingen met Ben Howard of Radiohead vielen hem toen te beurt en je kan ze gerust blijven gebruiken, behalve voor de nieuwste single Bitter Pill.
Nou ja, nieuw. Het gaat om een akoestische versie van hun debuutsingle Bitter Pill die in 2022 verscheen. Dit is zeker geen opvullertje of een band wiens inspiratiebron droog staat, wel gaat het om een volledig herwerkte versie. Akoestisch zoals gezegd, maar wel met blazers waardoor het geheel er alleen maar zoeter op wordt, zeker door de zachte en net niet melige stem van Stan.

Stan ziet zijn songs als oprechte, versleten verhalen, alsof je ze zou vinden tussen andere lang verloren voorwerpen. Wat daarmee precies bedoeld wordt, weten we niet meteen, maar het levert in ieder geval een ultra-romantisch indiepopnummer op dat gerust naast het werk van Tom Helsen of het eerste werk van Milo Meskens mag staan. En voor wie vindt dat deze versie net iets te akoestisch is, drukt Stan ons op het hart dat dit slechts een uitstapje is en dat er in de toekomst nog mooie folktronica-avonturen van Big Adviser gepland staan.
Big Adviser kan je live zien :
09/04 – Café de Loge, Gent
10/12c- Snuffel, Brugge
Facebook – Instagram – VI.BE – Spotify