Home ReviewsAlbum Reviews M.A.L. – Outlaw – (Je m’en fish)

M.A.L. – Outlaw – (Je m’en fish)

by Patrick Bruneel

Daniel Malempré is de man die zich schuil houdt achter de projectnaam M.A.L., al even ondoorgrondelijk als veel van de projecten waarvan hij deel uit maakte met Alain Neffe, die we dan weer kennen van onder meer BeNe GeSSeRiT en Pseudo Code. Beide heren leerden elkaar kennen in de jaren 70 toen ze speelden bij de krautrockers Kosmose, die actief was tussen 1973 en 1978.

Sindsdien werkten ze regelmatig samen in allerlei constellaties of deden ze zonder elkaar gewoon hun eigen ding. Gitarist Malempré was actief als Subject (sinds1981), waarvan binnenkort de cd Who Will Save Belgium? verschijnt op Je m’en fish, als Pol Silentblock en dus ook als zijn alias M.A.L.

Outlaw verscheen oorspronkelijk op 1 januari 1986 op Insane Music, het label van Alain Neffe indertijd, en krijgt nu een gelimiteerde heruitgave op cassette (50 stuks). Zoals we van deze heren gewend zijn, gaat het bij Malempré ook een beetje alle kanten uit, muzikaal gezien. Wat de zeventien nummers sowieso gemeen hebben is dat ze allemaal instrumentaal zijn. Dat geeft veel ruimte voor diverse stijlen. Dat gaat van gitaargetokkel dat wat doet denken aan dat van Vini Reilly (The Durutti Column) in de rustigere stukken maar ook veel synthesizermuziek die schatplichtig is aan de Berlijnse school, al is het allemaal een stuk speelser bij de man uit Gerpinnes.

Die eindeloze variatie en het naïef speelse van de muziek van M.A.L. zorgt bij ons niet alleen voor een nostalgisch gevoel. Het is tegelijk verrijkend dat muziek als deze, die toch al enkele decennia oud is, ook vandaag de dag nog tot de verbeelding kan spreken. Gitaar, synthesizer, ritmeboxen en een eindeloze experimenteerdrift, meer is er soms niet nodig om leuke deuntjes te produceren.

Bandcamp

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More