Eerder deze week kondigden we de namen aan die we in Café Damberd zullen brengen tijdens de Gentse Feesten. Kwestie om het geheugen op te frissen, gaat het om Steven H, Ilaria, Echo Veins en Time Behind.
Binnenkort maken we bekend wie we naar Café De Loge hebben geloodst en ook wie je mag verwachten in ons samenwerkingsprogramma met Urgent.FM Natuurlijk zijn we ook aanwezig op de plek waar de geschiedenis van Luminous Fest begon: op de Gentse Vlasmarkt in Muziekcentrum Kinky Star. Luminous Dash is er te gast op de allereerste dag van de Gentse Feesten, 18 juli dus, en we mochten vier bands uitnodigen.
LAFINESSE
Naast welluidende kleppers biedt Luminous Dash ook graag een podium aan nieuw ontluikend talent. Lafinesse komt uit Limburg. Drie kloeke heren met een muzikaal verleden of heden bij bands als longlost, 30000 Monkies, Neon Electronics en Skiska Skooper. Als er een hokje voor Lafinesse bestaat dan is het dat van powerpop. Denk aan Weezer of Royal Blood of denk gewoon aan heerlijke indienummers die aan je hersenpan blijven kleven. Dat wordt meebrullen in de Kinky Star!
NEL & JP
Wat begon als een duo is ondertussen uitgegroeid tot een viertal. Spilfiguur is Nel Mertens die ongegeneerd – precies zoals het moet – haar welgemeende kritiek uit op een dolgedraaide maatschappij. De soms sarcastische, gitzwarte Nederlandstalige teksten worden subtiel verpakt in een eigentijdse mix van new wave en EBM. Nel & JP past dan ook perfect in het rijtje van Maria Iskariot, Kleinpunk en Kaat Van Stralen.
WIJF
Uiteraard moest er ook een Gentse band in onze selectie zitten. De keuze viel vrij snel op WIJF, een viertal dat zich ondertussen al op grote festivalpodia bewees, maar tijdens de Gentse Feesten al lekker zwetend in de Kinky Star dus. Wijf maakt een gevatte mix van Riot Grrrl, grunge en nu-metal. Een band die knipoogt naar de jaren 90, maar de pet in de richting van de toekomst heeft staan.
EOSINE
Het Luikse Eosine glundert dit jaar niet alleen op de Lokerse Feesten, maar ook in je favoriete muziekcafé op de Vlasmarkt. De band rond Elena Lacroix maakt heerlijke dreampop die soms nijdig uit de hoek durft te komen waardoor vergelijkingen met My Bloody Valentine geen tikkeltje overdreven zijn.