Home BelgischTHE SPANKS – Baby Please Come Back

THE SPANKS – Baby Please Come Back

by Didier Becu

Onkruid vergaat niet en daar mogen we ons gelukkig om prijzen. The Spanks zijn daar een prachtvoorbeeld van. Ontstaan in het midden van de jaren 80, weliswaar eerst als The Wyld. Naar verluidt ontstaan toen Jan van den Bergh en Rik Tielemans The Nomads aan het werk zagen. Een Zweedse band die in die tijd nog op Futurama stond, geen reet gaf om futuristische newwavegeluiden, maar geloofde in de power van rock-‘n-roll. Rammen maar en we zien waar we uitkomen!

THE SPANKS © THE SPANKS
THE SPANKS © THE SPANKS

Dat deden ook Jan en Rik, ook al kwam de echte ‘roem’ toen ze besloten hun naam te veranderen naar The Spanks. Binnen- en buitenland moesten eraan geloven en zowat elk jeugdhuis – ja, die bestonden toen nog in elk dorp! – werd platgespeeld. The Spanks werden vaak aangesproken als ‘The Kings of Belgian Garage’ en in één adem genoemd met bands als The Romans of The Mudgang. Kortom, wie alternatief was en mee was met de ‘goede’ muziek van toen wist wie The Spanks waren.

Meer dan veertig jaar later is de band er opnieuw met een heerlijk stukje vinyl. Neen, niet iets wat je op je smartphone afspeelt, maar zo’n lekker zwart ding met een gat erin dat je op 45 toeren moet draaien. Twee nummers staan erop: Baby Please Come Back en Picture My Face.

De songs konden even goed in 1991 of in 1971 zijn uitgebracht, dit maar om te zeggen dat het om heerlijk ouderwetse rechttoe rechtaan rock-‘n-roll gaat die ergens in het midden ligt tussen Ramones en The Sonics.

Iets nieuws? Neen, maar als je The Spanks op je draaitafel legt, dan wil je dat niet! Als je het plaatje in je collectie wil, wees er dan maar vlug bij, want het kleinood werd geperst op 200 exemplaren.

Facebook

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More