Toen we Lotte Lauwers eind oktober 2025 spraken wist ze ons te vertellen dat ze “back” is na drie jaar stilte. Nieuw werk van haar soloproject Patches zou dit jaar volgen en ze hield woord. Er was al de single Asking For A Friend,en nu is ze niet alleen “back” maar “she gets back” met single Get Back. Het nummer kijkt terug op een korte romance die begon in de lente en eindigde in de vroege herfst. Wat toen groots en allesomvattend aanvoelde, blijkt achteraf kleiner en vluchtiger dan gedacht.
Lotte draait al mee van toen we het woord covid nog niet konden uitspreken. Ze studeerde zang en singer-songwriter aan PXL-Music en behaalde een master popzang aan het KASK Conservatorium in Gent. Met Patches bracht ze tussen 2020 en 2023 een reeks singles en twee ep’s uit. Haar werk met Sweats, haar electropopband, en haar nevenprojecten bij Arsenal en Porcelain id laten we hier even buiten beschouwing.

Voor dit nummer kreeg ze steun op zang van Eden De Wit, op piano van Laurens Mannaerts, drummen deed Maarten Schelkens en haar vaste live-compagnon Jess Jacob tekende present voor alle gitaarwerk maar ook synth en blazers. De tekst van het nummer is Lotte ten voeten uit, zomerzoet geschreven met enorm veel gevoel maar dus ook een bittere ondertoon. “Fell hard, saw you as the wise man. Dove down, lost my mind. I had forgotten what my name was”. Het boek kende een open einde en werd nooit dichtgeklapt.
Puur muzikaal is het echter wel een verrassende wending want de melodie en de structuur van het nummer klinken desondanks zomers en hoopvol, een duidelijke stijlbreuk met het oudere werk van Lotte. Wat wel nog steeds overeind is gebleven, dat is haar uitstekend gevoel om catchy tijdloze tracks te schrijven en die bedwelmend in te zingen. Heerlijk dat je terug bent Patches!


