Home BelgischNOONZY – Easy (PIAS)

NOONZY – Easy (PIAS)

by Cindy Cremers

De Antwerpse singer-songwriter Arnaud Stockbroekx brengt onder zijn artiestennaam Noonzy in oktober zijn debuutalbum Plan Is Bad uit. Daarvoor trok hij naar Londen, waar hij samenwerkte met de Britse producer Bullion. Die naam zal bij veel muziekliefhebbers wellicht een belletje doen rinkelen: hij werkte immers eerder samen met artiesten als Ben Howard en Nilüfer Yanya en staat bekend om zijn experimentele, eigenzinnige productiestijl.

De weg naar een debuutalbum verliep voor Noonzy stap voor stap. In 2022 bracht hij muziek uit onder zijn artiestennaam, gevolgd door de ep Post-It Tapes. Een jaar later werd hij geselecteerd voor De Nieuwe Lichting van Studio Brussel en daarna mocht hij mee op tournee met dEUS en Warhaus, twee zwaargewichten binnen de Belgische alternatieve scene.

Easy vormt een ideale introductie tot het album. Het nummer begon als een rustige demo, maar groeide tijdens het productieproces uit tot een energieke popsong. Noonzy hield bewust vast aan het ingetogen, melancholische begin waardoor het moment waarop de drums invallen extra krachtig binnenkomt. Dat contrast werkt uitstekend: de track komt zachtjes op gang en beweegt daarna met rasse schreden vooruit. Waar zijn eerdere werk vooral draaide om akoestische gitaren en een ontspannen lo-fi sfeer, kiest hij deze keer voor elektronische texturen, speelse arrangementen en onverwachte productiekeuzes.

Live kan je Noonzy aan het werk zien op:

23/10 – AB Brussel
05/11 – Doka Amsterdam
13/11 – Pop Up! Parijs

Facebook – Instagram 

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More