In alle eerlijkheid moeten we toegeven dat we het aantal teasers dat verschijnt nog amper kunnen volgen, maar zo hoort het nu eenmaal in de mallemolen van algoritmes. Niet dat dit laatste een probleem zal vormen voor Black Leather Jacket. Wie de Antwerpenaars kent, weet waar zich aan te verwachten, hoewel het er naar uitziet dat men met het nieuwste album The Rush, dat op 18 april verschijnt, nog een versnelling hoger wil schakelen.
Het werd al meermaals geschreven, maar naast de vertrouwde hand van Damien Vanderhasselt op de schouder, werd ook Michael Badger bij de opnames betrokken en die hoor je te kennen van zijn werk met Amyl And The Sniffers en King Gizzard And The Lizard Wizard.

Dat de klasse ervan afdruipt hoorden we reeds in The Outcast of Waste Of Time en wordt nog eens mooi bevestigd in de derde single Heal Myself. Je herkent er wel de vertrouwde elementen van Black Leather Jacket in zoals de gouden combinatie van fuzz- en garagerock, maar daar komt nu ook nog wat glamrock bij.
Zonder dat het retrorock klinkt, voert het viertal je terug naar de gouden jaren 70 van zowel Slade als The Sweet, en zelfs wat Manic Street Preachers. Melodie met een flinke scheut toegankelijk lawaai mengen waardoor je een knaller in huis hebt. Balancerend tussen alternatief en commercieel, al was dat laatste maar omdat Heal Myself zo’n track is die erom schreeuwt om gedraaid te worden op de radio. Schuif die tafels en stoelen maar langs de kant, want dit is onweerstaanbare rock-‘n-roll waar je niet stil op kan zitten.
Black Leather Jacket speelt op 2 mei in Trix op de Noisesome-show met YESNOMAYBE, No Prisoners, Those Who Didn’t en The Rats.
Facebook – Instagram – Spotify