Hoewel we graag met de term Belpop zwaaien, blijft het moeilijk om te zeggen waar die Belgische sound nu precies voor staat. Wellicht bestaat ze niet eens, wegens een net iets te divers en eigenzinnig muzikaal landschap. Gelukkig maar! Waar wel geen twijfel over bestaat is de invloed die Balthazar heeft op de muziek in ons land, en wellicht ver daarbuiten.
Niet dat BARRU copy-paste is, maar het is overduidelijk dat dit duo de band rond Maarten Devoldere als het te volgen voorbeeld ziet. Waarom niet! Hoewel we, terwijl we dit schrijven, onszelf wat schuldig maken aan een net iets te gemakkelijke vergelijking. Dit maar om te zeggen dat BARRU – net als Das Pop, Tin Fingers of het helaas ter ziele gegane Faces On TV – weet hoe een perfecte popsong dient te klinken die net niet commercieel is en zelfs de stempel van instant classic kan dragen.

BARRU bestaat uit singer-songwriter Bart Van Leuven en producer Xavier De Clercq. Twee gelijkgestemde zielen die elkaar in de Gentse Poolside Studio vonden, een muzikale vriendschap die in de herfst van dit jaar beklonken zal worden met het debuutalbum Awake, But Dreaming.
Voorspellingen doen we al lang niet meer omdat alles afhangt van net iets te veel factoren waar niemand vat op heeft, maar na een paar keer de radiovriendelijke oorwurm Cycle Of Trouble gehoord te hebben, zouden we durven schrijven dat BARRU het wel eens ver zou kunnen schoppen. Nu luisteren en dansen!