Home ReviewsAlbum Reviews SEBASTIANO LILLO – Cumbia Acosadora (Trulletto Records)

SEBASTIANO LILLO – Cumbia Acosadora (Trulletto Records)

by Bart Verlent

Sebastiano Lillo is een Zuid-Italiaanse gitarist/componist/producer die kan terugkijken op een 20-jarige carrière in het blues- en roots milieu, maar hij experimenteerde ook met jazz, world, Afro, Latin en psychedelia.

Op zijn vorig jaar verschenen live-ep Living Duende verkende Lillo de wereld van cumbia (dat is Colombiaanse muziek met Spaanse en Afrikaanse invloeden) en dat zet hij nu ook door op de drie songs van de ep Cumbia Acosadora.

© Sebastiano Lillo

Het titelnummer zet deze ep met veel vuur in gang met een opzwepende beat van drummer Teo Carriero en percussionist Alessio Santoro waarop de 70’s-orgelklanken van Aldo Dipaolo en de groovy gitaarlicks van Sebastiano het feest compleet maken. Met La Estación Dorada gaat het er allemaal wat sensueler aan toe, maar het klinkt eveneens aanstekelijk. Afsluiter Sonido Amazónico lijkt watop Egyptian Reggae van Jonathan Richman, maar dan wel in een sensueel cumbia-jasje.

Wie naar de zomer verlangt is bij Sebastiano Lillo aan het juiste adres, want met deze Cumbia Acosadora krijg je het spontaan warm.

Facebook Instagram

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More