Home ReviewsAlbum ReviewsW. PIKE – Who’s Gonna Fix It? (W. Pike Music)

W. PIKE – Who’s Gonna Fix It? (W. Pike Music)

by Bert Geurts


Singer-songwriter W. Pike klinkt misschien weinig bekend in de oren voor menig muziekliefhebber maar hij weet door zijn verschillende alter ego’s en diverse boeiende projecten onze nieuwsgierigheid al geruime tijd te prikkelen. Hoewel afkomstig uit het Noord-Limburgse Hamont, verkaste hij eind jaren ’90 naar Antwerpen, waar hij sindsdien aan zijn eerder low-profile, doch erg erkende muzikale carrière werkte.

De vooravond van Wapenstilstand leek ons het ideale moment om zijn opkomend album Who’s Gonna Fix It? te beluisteren, dat zowat zijn oeuvre bestrijkt van de afgelopen 3 jaar.

De straffe slagzin “Pessimism Is A Right, Optimism Is A Duty” opent met een subtiele hiphop-beat, doorspekt met zoekende gitaar- en pianoriedels en donkere mijmeringen over menselijke levenskeuzes. We horen vervolgens de dromerige singles Despite Your Brand New Dress en We Were Lucky, die al sinds 2022 in onze ‘Best-Of’ lijst staan. Ze klinken als een ijle, romantische ode aan de liefde op de manier van Conan Mockasin. Ook bij My Stolen Dream wordt de grens tussen droom en werkelijkheid opgezocht met meeslepende AIR-geluiden.

We worden verrast met She Just Killed The Moon, een vrolijke popsong dat recht uit de Franse jaren ‘80 kon komen. Hello, Fair Lady sleept ons dan weer terug mee in Pike’s avontuurlijke verhalen. Voor deze laatste en vooral ook bij afsluiter Where Fish Don’t Talk hebben we enkele luisterbeurten nodig. De dissonante klanken, de subtiele French touch-accordeon en de donkerkrakende ritmes zijn zowel meeslepend als vernuftig en zijn een bevestiging van dit hoogst eigenzinnig en origineel album.

FacebookGuillaume BrochetSpotify

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More