Home ReviewsAlbum ReviewsVALSE MUZIEK – I Never Really Wasn’t Me/Myself (FONS Records)

VALSE MUZIEK – I Never Really Wasn’t Me/Myself (FONS Records)

by Didier Becu

Je band met de naam van Valse Muziek de wereld insturen? Het getuigt van een onweerstaanbare drang naar commerciële zelfmoord, maar evengoed van veel durf. Simen Wouters (Tin Fingers, KAY9, The Payola Kid) deed het. Alles vond zijn oorsprong tijdens de coronapandemie. Je weet wel, die onvergetelijke tijden waarin je een zware boete kreeg wanneer je met zijn tweeën een bankje in het park deelde of wanneer je een voorbijganger – al of niet per ongeluk – op straat in het gezicht spuugde.

Maar het waren ook onvergetelijke tijden voor de muzieksector. Vele bands gingen ten onder, maar daar spreken we liever niet over. We hebben het ook maar beter niet over de ontelbare unplugged-sessies waarmee het internet geteisterd werd. Maar er waren ook talrijke muziekprojecten die binnenshuis ontstonden. Muzikanten hadden om de welbekende redenen plotseling massa’s tijd en dus gingen ze wat zitten klooien. De meeste experimenten hebben gelukkig nooit de buitenwereld gezien, wegens net iets te gênant, maar er waren ook best wel leuke dingen bij.

VALSE MUZIEK © FONS Records
VALSE MUZIEK © FONS Records

Dat van onze vriend Simen bijvoorbeeld. Het gepruts op zijn zolderkamer omschrijft Simen als een hyperkinetische, chaotische en licht psychedelische vorm van punkrock. Of om het in één zin samen te vatten: kabaal om de Radio 2-luisteraar mee op de kast te jagen.

De ep duurt 6 minuten, telt 4 nummers en is uitgebracht op cassette bij FONS Records. En ja, je kan de muziek ook terugvinden op de streamers. Dat is best wel handig als je in recordtempo naar huis moet fietsen en nood hebt aan 6 minuten adrenaline doorheen je oortjes, maar gun de artiest iets en koop zo’n cassette!

De geniale pokkeherrie werd opgedragen aan River Phoenix. De broer van Joaquin die in 1993 net iets te veel drugs nam en daardoor dood op de stoep lag. Een familiedrama, maar in de popcultuur helpt zoiets om tot held te worden uitgeroepen, denk maar aan dat maffe genie uit Seattle dat een paar kogels door zijn hersenen joeg.

Valse Muziek klinkt inderdaad vals, ook al hangt het ervan af wat je ziet als valse muziek, want wat ons betreft denken we dan meer aan K3. Simen Wouters zal met deze vier nummers wel geen MIA op zijn schouw krijgen. Ons respect krijgt hij wel. Wie weet, ook het jouwe.

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More