Dat we een boon hebben voor Sad Boys Klub, heeft de oplettende lezer vast al opgemerkt. Noem de muziek van deze jongens donkere (new) wave, kille post punk, melancholische shoegaze – of een beetje van dat allemaal, ze brengen het altijd met een flinke scheut tristesse. Al worden wij er allesbehalve droef van. Zeker nu ze eindelijk met hun langverwachte eerste ep op de proppen komen. Droefblij huppeldansje, check!
Typerende ijskoude gitaarlijnen, energieke refreinen en explosieve eindes die je als luisteraar met een onbehagelijk gevoel achterlaten en je in een existentiële crisis doen belanden. Dat vat Talking Silence zowat samen. Deze vijfdelige muzikale spruit van de Gentenaars werd eerder dit jaar opgenomen in Barefoot Studio met Jasper De Petter (professioneel schreeuwer bij RONKER) als producer.
De plaat begint hoopvol met de eerste noten van Promised Land, maar wat nadien volgt lijkt niets op een plek met melk en honing. Nochtans kondigt een dromerige shoegaze-gitaarlijn A Calling aan, maar de song blijkt uiteindelijk een schizofreen liefdeslied waarin naar eigen zeggen de “onmiskenbare roep naar een geliefde en veel onbeantwoorde vragen” centraal staan. Daarop volgt Ballet Dancer, een rechttoe-rechtaan uptempo nummer dat meteen voor hun debuut op nationale radio zorgde.

We zijn intussen al lang verkocht aan dit debuut, en dan overrompelt de band ons met No Narrative. Een ‘non-ballad’, zoals zij het zelf omschrijven, die je doet nadenken over het leven en of je wel goed bezig bent. De climax is zonder twijfel de ongemakkelijke, declamerende mantra ‘sweep the truth away’, die ons de laatste anderhalve minuut genadeloos door de strot wordt geduwd. Alsof we al niet genoeg van ons melk waren, vat God Is Insane aan. Het slotnummer met een intro die al even onheilspellend klinkt als de titel, met een wervelwind van een finale waarin de band er nog eens alles in één keer uitperst om zijn luisteraars wezenloos achter te laten. Heerlijk.
Hun releaseshow in hun thuisstad Gent is al even uitverkocht, maar je vindt ze dit najaar nog op diverse andere podia. Zet alvast uw ellendigste bleitsmoel op en rep u naar een van onderstaande shows met onze groeten!
10.10 Trefpunt – Gent (SOLD OUT)
11.10 Pelter Skelter, Pelt (support Sons)
18.10 JH Uzuz, Gistel
20.10 Het Depot, Leuven
08.11 Rusfeesten, Maldegem
06.12 JOC, Ieper
13.12 De Keldr., Mechelen


