Home ReviewsAlbum ReviewsMERGEL – Voordat De Zon Ons Ziet

MERGEL – Voordat De Zon Ons Ziet

by Didier Becu

Wouter Reggers (Jakobistan, Melted Uncles) en Sasja Maekelberg (Larssen.), zijn samen Mergel. Het duo zit al een tijdje in de lift, zo maakten ze deel uit van de selectie van de Nekka-wedstrijd van 2025, maar het allerbelangrijkste nieuws dit jaar was de geboorte van hun eerste kindje: de ep Voordat De Zon Ons Ziet.

De titel verraadt meteen de twee hoofdelementen van de plaat: het gaat om Nederlandstalige muziek en je hoort teksten waar je twee keer over moet nadenken, die houvast bieden en die je in een mum van tijd als levenswijsheden gaat beschouwen. Dit maar om te zeggen dat we behoorlijk wild zijn van Mergel, ook al is het niet simpel om de band in een hokje te duwen. Laten we het maar op Nederlandstalige elektronica houden, want dat is het hokje dat het best past en dat de onweerstaanbare weemoed van Mergel alle eer aandoet.

MERGEL © MERGEL
MERGEL © MERGEL

Op de ep staan vijf nummers waarvan het merendeel reeds de wereld werd ingestuurd als single. Nu dus mooi verzameld op een ep die de diversiteit van de twee muzikanten onderstreept.

Soms best eenvoudig, zoals in Ik Wil Dat Je Mij Ziet. Onze eerste kennismaking met het duo zeg maar en een onbeschaamd romantisch popliedje dat het moet hebben van de juiste beats. Mergel kan ook gewoon pop zijn en daar is Altijd Tijd het allermooiste voorbeeld van. Destijds door ons omschreven als Nederlandstalige elektronica die wel iets heeft met Bazart. Dat vinden we nog steeds en net als toen is dat te noteren als een positief punt.

MERGEL © MERGEL
MERGEL © MERGEL

Maar Mergel gaat verder dan pop en dat hoor je goed bij opener Bang waarin geflirt wordt met moderne elektronica en 80’s invloeden, Giorgio Moroder is nooit veraf. Een liedje over de twijfels waar je als mens mee geconfronteerd wordt. Je kan het dansmuziek noemen, maar evengoed het soort muziek dat je door je oortjes jaagt wanneer je een wandeling maakt en nadenkt over de grote dingen des levens. Wouter heeft er in zijn teksten dan ook geen enkel probleem mee om zich bloot te geven. Net zoals kleinkunstenaars dat doen, want ook dat is Mergel.

De titeltrack Voordat De Zon Ons Ziet werkt verslavender dan je denkt. Het heeft wel een commercieel tintje, maar wellicht komt dat door de voortreffelijke melodie die van het nummer onweerstaanbare pop maakt. Niet dat je je hoeft te schamen voor die term.

Het buitenbeentje is zonder twijfel De Kleinste Man waarin een maatschappijkritische tekst omringd wordt door duistere industrial beats waardoor je zelfs een beetje aan Arbeid Adelt! moet denken, evenwel in een Mergel-jasje.

Juist, we hébben het wel voor Mergel.

Facebook – Instagram

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More