Home GrensverleggersUitheems Geduister  #343

Uitheems Geduister  #343

by Nel Mertens

Artwork door Wesley Dewanckel
Facebook Instagram

Hier, op deze plek van donker licht, in het Uitheems Geduister, verzamelen we geluiden van de onderstroom. Voor wie danst met schaduwen en luistert met gesloten ogen. Deze week nieuws van CDSM, Los Palms, Robots In Love, Scenius, The Soundbyte, Whispers In The Shadow, Seasurfer en Protokoll 19.

CDSM
CSDM
, oftewel Celebrity Death Slot Machine, vertelt sinds 2021 met hun muziek bizarre, humoristische verhalen uit een verwaarloosd parallel universum. Vanuit Atlanta krijgen we van deze deathdisco-/postpunkband hun eerste album te horen! Convertible Hearse werd gelanceerd met een videoclip bij het nummer Shockable Rythm.

Dat nummer straalt een waanzinnig ‘freakout’-sfeertje uit met, en dat geldt eigenlijk voor alle tien tracks op de plaat, dansbare ritmes, atypische synths, modern saxofoongegrom en gothicrock-achtige melodieën. Een jukebox vol goddelijk sadistische verleidingen, krachtig met de nodige sociale commentaren, pikante toespelingen, walgelijke verhalen, en af ​​en toe overdreven sentimenteel gezwets voor de goede orde.

Convertible Hearse is digitaal en op vinyl verschenen via Mothland en EXAG’ Records. De band trekt daarmee ook door Europa en ook enkele keren naar ons land:

11/09 – Illegaal, Brussel
13/09 – Leffingeleuren Festival, Leffinge
22/09 – Brasserie Nationale, Binche

Bandcamp / Instagram

LOS PALMS
Even tijd voor romantische desert janglemuziek van Los Palms. Ant Candlish (gitaar/zang), Sam Arthurson (gitaar), Nathan Solly (bas), Code Andrusko (drums/zang) en Will Bahnisch (toetsen) brachten in 2022 hun debuutalbum Skeleton Ranch uit, waarna in 2024 nog een singletje volgde. Nieuw werk komt dus met mondjesmaat, maar de vijfkoppige Australische band bracht deze week wél Cruise uit, een heerlijk hedonistische single met psychedelische surf- en garagerockinvloeden.

Cruise is digitaal verschenen via Fuzz Club Records.

Bandcamp / Instagram

ROBOTS IN LOVE
Ongeremd en emotioneel klinkt de Nieuw-Zeelandse darkelectroband Robots In Love op hun debuutalbum Activate!. Ontstaan uit de creatieve botsing tussen zangeres/producer Elenor Rayner en drummer/producer Alex Burchell, doorbreken ze samen de grens tussen rock en elektronische muziek in een krachtige sound.

We krijgen nummers met een dystopisch karakter, zoals Break The Code en The Sequel, maar evengoed nummers over verlangen, zoals Entwine. Afsluiter Fire Heals is onze favoriet: een verwoestend mooi verhaal over verlies, verpakt in een verbluffend symfonisch arrangement.

Activate! is digitaal en op cd verschenen.

Facebook Bandcamp Website LinkTree

SCENIUS
Met een relaxte beat en wazige vocale harmonieën in het refrein, laat Scenius in Beat the Light een meer dromerigere synthpopklank horen dan in al hun eerdere singles.

Beat The Light gaat over de overgave aan krachten die buiten je controle liggen, die momenten waarop machteloosheid verontrustend kan zijn maar vreemd genoeg ook troostend.
En als je van kwallen houdt – en waarom zou je dat niet – bekijk dan ook zeker de videoclip bij het nummer!

Beat The Light is de tweede single in een reeks van vier, in de aanloop naar de release van hun nieuw album, 13 Billion Dark Years, op 24 oktober.

Facebook Bandcamp  / Website

THE SOUNDBYTE
Ergens tussen Tool en Diary Of Dreams, klinkt het nieuwe album van The Soundbyte, het project van gitarist en componist Trond Engum van de legendarische bands The 3rd And The Mortal.

Het nieuwe album Still Quiet overstijgt muzikale grenzen en combineert naadloos Noorse folktradities met elektro-akoestische texturen en metalinvloeden. Het resulteert in een geluid dat zich onttrekt aan conventionele genres. Centraal staan ​​Trond Engums kenmerkende gitaarstijl en Rune Hoemsnes’ kenmerkende drumspel (The 3rd and The Mortal, Manes). Zij worden bijgestaan ​​door gerenommeerde muzikanten, die de vocale prestaties van Kirsti Huke en Andreas Elvenes alleen maar versterken.

Het album verweeft verontrustende ritmes, innovatief gitaarwerk, bezwerende soundscapes en sterke melodielijnen en elk nummer is een onderdeel van een groter geheel. De muziek legt de fragiele spanning tussen stabiliteit en onzekerheid vast en schakelt moeiteloos over van ingetogen melancholie naar compromisloze rauwheid en intensiteit.

Still Quiet is digitaal, op cd en op lp verschenen via Voices of Wonder.

Spotify / Website / Instagram / Facebook / Bandcamp

WHISPERS IN THE SHADOW
In 1996 ontstond in Oostenrijk de gothic-/darkrockband Whispers In The Shadow. Intussen heeft bezieler Ashley Dayour zijn twaalfde album klaar. Hij vertelt wat dit album Rapture voor hem en de band betekent: “Ik gebruik het woord trots niet lichtzinnig, maar met dit album ben ik zeker trots op wat we hebben bereikt. Het is echt een van onze beste albums tot nu toe. Je zou kunnen denken: natuurlijk moet hij dat zeggen, maar als je me een beetje kent, weet je dat ik het meen. We hadden het ook Whispers In The Shadow kunnen noemen, want dat is het. De ware essentie van deze band. Bijna 30 jaar werk samen.”

Het belooft een betoverende reis door de verweven krachten van religie, liefde, dood en spirituele afrekening. Het album verkent de fragiele balans tussen geloof en twijfel met emotionele diepgang.
Whispers In The Shadow laat met From The Mouth Of Babes alvast een teaser horen uit Rapture. Een energieke dark lovesong!

From The Mouth Of Babes is digitaal beschikbaar en vind je op het album Rapture, dat digitaal, op lp en op cd verschijnt bij Icy Cold Records en je reeds kan voorbestellen.

Facebook Bandcamp Website YouTube

SEASURFER
Seasurfer
, het cult-electrogazeduo uit Hamburg, bracht zopas hun nieuwe album Electronic Monsters uit. Het is hun vierde, na hun Zombies-album, en het tweede met de huidige Seasurfer-zangeres Apolonia. Ook andere gastzangers zijn op het album te horen: Gloria Endres de Oliveira, een multidisciplinair beeldend kunstenares uit Berlijn met Braziliaanse roots, en de zangeressen Jana Marie en Jade uit Hamburg, met hun etherische stemmen en lange galm.

Frontman Dirk Knight over het album: “Op dit album heb ik alles gebruikt wat me beïnvloed heeft: de jaren 80-sound waarmee ik ben opgegroeid, de latere periode met de shoegazer wall of sound, donkere elektronica. Voor mij, afkomstig uit een meer traditionele band, klinken sommige nummers als elektronische monsters. Daarom zit er in elk nummer een bas of gitaar. Maar het is fijn om los te laten, vrij te zijn en de muziek te gebruiken om je eigen soundscapes te creëren. En niet te vergeten om te werken met zangers die me inspireren en me mooie emoties bezorgen.”

Wie houdt van Slowdive, Crystal Castles en The Cure, zal ook deze wellicht wel kunnen smaken, wegens hemelse stemmen, vette bassen, beats, gitaren en elektronica.

Electronic Monsters is digitaal verschenen.

Bandcamp / Facebook / Instagram / YouTube / Spotify

PROTOKOLL 19
Jayson Smith (zang, tekst) en Travis Hines (producer, Componist) uit Florida overdonderden ons de laatste tijd al meerdere keren met hun electro-industrialband Protokoll 19. Ook met hun nieuwe single – een derde voorsmaakje van hun aankomende ep Somewhere Between Purgatory and Hell – Trivialized keren ze krachtig terug naar de rauwe emotie en duistere intensiteit waar ze bekend om staan.

Het nummer, dat de geleidelijke opbouw die kenmerkend is voor de meeste elektronische dancemuziek vermijdt, is vanaf de eerste tel zwaar en confronterend. Het met angst doorspekte refrein – “nutteloos, hopeloos, getrivialiseerd, er zijn zoveel dingen die mijn geest verslinden” – legt innerlijke onrust bloot.

Op 20 juni, 18 juli, 15 augustus en 12 september komen er nog meer releases aan van Somewhere Between Purgatory and Hell, dus stip dat alvast aan in je agenda!

Trivialized is digitaal verschenen.

Facebook Bandcamp

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More