Tekst & foto’s: Hendrik Hindrex
Het iconische album van The Scabs uit 1990 is eindelijk weer op vinyl verkrijgbaar. Op koninklijk rood vinyl warempel! De re-issue werd in de Gentse Music Mania gevierd met een kort ,maar fijn instore-concert.

Guy Swinnen ziet er tegenwoordig – dankzij een gezonde levensstijl – behoorlijk fit uit en verraste al tijdens de soundcheck: we hoorden een meer dan knappe versie van Baby Blue van Bob Dylan.

De voorstelling van Swinnen en drummer Franky Saenen was net lang genoeg om ons eraan te herinneren hoe goed Royalty in Exile nog steeds is. Een korte aanzet van Swinnen was voldoende om het publiek de helft van Hard Times te laten meezingen. Ook werd er nog een beleefdheidsbezoek gebracht aan de liquor store. Door zijn nieuwe levensstijl viel de buit daar vermoedelijk mager uit. Robbin’ the Liquor Store komt dan ook van die andere plaat: Jumping the Tracks.



